١. رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت  ، دکتر اکبری رییس کمیسیون صنایع ، جمالی پور استاندار قزوین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان قزوین از شرکت بهمن دیزل بازدید کرد وهمزمان با حضور ایشان کامیونت ایرانی شیلر۸ تن رونمایی  و خط تولید انبوه مینی بوس پگاسوس افتتاح شد.

٢.کارخانه بهمن دیزل در شهر صنعتی البرز، قزوین با مساحت ۳۳ هکتار که در فاز اول ۸ هکتار متر و فاز دوم به ١٧هکتار افزایش یافته و در فاز سوم به ٣٣هکتار فضای تولیدی یکی از بزرگترین واحدهای تولید استان قزوین را داراست که در مجموع اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ١٠٠٠نفر را دارد و با توجه به فاز توسعه ای در سال ١۴٠٠ و سال های آینده این اشتغال به دوبرابر افزایش خواهد یافت. سرمایه گذاری بازسازی و توسعه بهمن دیزل بعد از توسعه ۲۷۰ میلیارد سرمایه گذاری داشته است. 
٣.هم اکنون کارخانه بهمن دیزل از ١٢ سالن تولید و تجهیزات خطوط پیشرفته برخوردار است.
۴.کامیونت  ٨ تن شیلر طراحی و تولید ایرانی به جهت خدمات حمل و نقل بین شهری، با ۶٠ درصد  تولید آن در بهمن دیزل انجام گرفته است. 
۵.پگاسوس یک مینی بوس ١٨+١ نفره است که با ظرفیتهای ٢٣نفر نیز در آینده عرضه می گردد و  نزدیک به ۵٠ درصد آن داخلی سازی شده است. 

همزمان با حضورعلی رضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن تجارت دکتر اکبری رییس کمیسیون صنایع و مجلس دکتر جمالی پور استاندار و نمایندگان محترم مردم قزوین در کارخانه بهمن دیزل ، کامیونت ایرانی شیلر٨ تن رونمایی و خط تولید انبوه مینی بوس پگاسوس افتتاح شد.
کامیونت  ٨تن شیلر به جهت خدمات حمل و نقل بین شهری طراحی و تولید آن در بهمن دیزل انجام گرفته است. نزدیک به ۶٠ درصد از این کامیونت داخلی سازی شده که امور طراحی و ساخت با انجام تست های تولید و مجوز های ساخت داخل آن کاملا دریافت شده است. گفتنی است کامیونت شیلر ٨ تن با کاربری آتش نشانی حمل زباله، فلزی، تانکر آب و جرثقیل بالابر در کشور قابل استفاده است. موتوراین خودرو  ١۵۵ اسب بخار، یورو ۵ و گیربکس ۶ سرعته و نوع سوخت آن گازوئیل است و در آینده کابین خواب در این خودرو تعبیه می گردد.در پروژه ارتقاء این کامیونت با نصب ایر بک و ریموت کنترل ، موتور ١۴١ اسب بخار، یورو۵EVF  و گیربکس جدید ۶ سرعته سبب تامین نیازهای داخلی کشور در کامیونت باری، آتش نشانی، حمل زباله، تانکر آب و بالابر وبر آورده می شود و  با ساخت این خودرو در سال ١۴٠٠ که ۶٠ درصد داخلی سازی شده و برنامه ارتقا به ٧٠ درصد را دارد.

همچنین  پگاسوس یک مینی بوس ١+١٨ نفره است که با ظرفیتهای ٢٣ نفر نیز در آینده عرضه می گردد. موتور این مینی بوس با حجم ٣ لیتر و ١۶١ اسب بخاراست  و نسل بعدی مینی بوس شیلر می باشد. گیربکس این مینی بوس ۶ سرعته و تریم داخل آن در داخل کشور به روزشده  و نزدیک به ۵٠ درصد آن داخلی سازی شده است .

 خودرو های تولیدی بهمن دیزل همگی بالاترین ستاره کیفی در کشور را دارا هستند و پنج ستاره کیفی به بهمن دیزل اختصاص دارد مقام اول خدمات پس از فروش در خودرو های تجاری کشور را داراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.