آستون‌مارتین در سه‌ماههٔ نخست سال ۲۰۲۰ با ضرری ۱۴۶ میلیون دلاری مواجه شده زیرا شیوع ویروس کرونا لطمهٔ سختی به این شرکت وارد کرده است. قبل از اینکه ویروس کرونا به‌طور کامل بر کرهٔ زمین سلطه پیدا کند، لارنس استرول بخشی از سهام آستون را خریداری و ۵۰۰ میلیون پوند سرمایه به آن تزریق نمود. از آن زمان وی ریاست این شرکت را به دست گرفته است. این سرمایه‌گذاری ضمن تضمین آیندهٔ آستون‌مارتین، برای شروع تولید اولین شاسی‌بلند این شرکت یعنی DBX و همین‌طور توسعهٔ سری سوپراسپرت‌های موتور وسط جدید در نظر گرفته شده است.

آستون‌مارتین در بیانه‌ای دراین‌باره گفته است:

ما کماکان فرض را بر این می‌گذاریم که تجارت خودروسازی همچنان چالش‌برانگیز است. با توجه به این شرایط، این شرکت درعین‌حالی که محتاطانه عمل می‌کند، همچنان به بررسی همهٔ گزینه‌های تأمین اعتبار و سرمایه‌گذاری مجدد در آینده برای افزایش نقدینگی ادامه می‌دهد.

به‌عنوان بخشی از برنامه‌ها برای مدیریت این بحران، آستون‌مارتین پیش‌ازاین از طرح خزانه‌داری انگلیس بهره برد و حقوق برخی از کارمندان ارشد خود را هم کاهش داد.

هرچند فروش آستون‌مارتین به میزان تقریباً یک‌سوم (۳۱ درصد) کاهش یافته است اما به گزارش اتوموتیو نیوز، تولید DBX همچنان طبق برنامه پیش می‌رود و تحویل اولین نمونه‌های آن هنوز هم برای تابستان برنامه‌ریزی شده است. با لحاظ کردن تدابیر بهداشتی و ایمنی، کارخانهٔ این شرکت در ولز یعنی جایی که DBX را تولید می‌کند، فعالیت خود را از سر گرفته است. برای بازگشایی مجدد این کارخانه، تمام کارکنان از لحظه‌ای که از خانهٔ خود برای رفتن به محل کار خارج می‌شوند از همهٔ جوانب کنترل می‌شوند.

همچنین به‌منظور محافظت از کارکنان، همکاران و خانواده‌های آن‌ها، دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصلهٔ اجتماعی لحاظ شده است. بااین‌حال هرچند کارخانهٔ ولز تولید را از سر گرفته اما هنوز تاریخ شروع فعالیت دوبارهٔ کارخانهٔ اصلی آستون‌مارتین (گایدون) مشخص نشده است.

منبع : پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *