گریت وال به‌عنوان شرکت مادر برند هاوال اولین تصاویر رسمی از نسل جدید کراس‌اوور هاوال H6 را منتشر کرده است. 

H6 جدید در ظاهر تغییرات زیادی را نسبت به نسل کنونی تجربه کرده و حالا سرسخت‌تر و خشن‌تر به نظر می‌رسد. در نگاه اول بیش از همه جلوپنجرهٔ بزرگ شش‌ضلعی خودرو جلب‌توجه می‌کند که در داخل آن طرح منحصربه‌فردی کار شده و در میانهٔ آن‌هم لوگوی هاوال با اندازهٔ بزرگ‌تری جای گرفته است. 

به این جلوپنجره چراغ‌های تیز با گرافیک داخلی جذابی متصل شده و در زیر آن‌ها نیز ورودی‌های هوای عمودی مثلثی شکلی طراحی شده که چراغ‌های مه شکن را در خود جای داده‌اند.

 


در پروفیل جانبی H6 جدید نیز طراحی بدنه تغییرات چشمگیری داشته که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به خط کمر و پنجره‌های سوم جدید اشاره کرد. بخش عقبی خودرو اما طراحی نسبتاً ساده‌ای دارد که برجسته‌ترین ویژگی آن چراغ‌های افقی متصل‌به‌هم است یعنی چیزی که این روزها شیوهٔ طراحی محبوبی محسوب می‌شود.

نسل جدید این کراس‌اوور هاوال ۴,۶۵۳ میلی‌متر طول، ۱,۸۸۶ میلی‌متر عرض و ۱,۷۳۰ میلی‌متر ارتفاع دارد و فاصلهٔ محوری آن‌هم با ۵۸ میلی‌متر افزایش نسبت به نسل قبلی به ۲,۷۳۸ میلی‌متر رسیده است.

در داخل H6 جدید شاهد کابین بسیار مدرن، شیک و جذابی هستیم که صفحه آمپر دیجیتالی مستطیل شکل، صفحه‌نمایش مرکزی بزرگ، طراحی خاص غربیلک فرمان، دریچه‌های تهویهٔ افقی سراسری و تریم مسی‌رنگ در قسمت‌های مختلف از ویژگی‌های قابل‌توجه آن هستند.

هاوال برای این کراس‌اوور جدید یک پیشرانهٔ ۱.۵ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ با ۱۷۰ اسب بخار قدرت را در نظر گرفته و فعلاً مشخص نیست که آیا موتور قوی‌تر ۲ لیتری هم برای آن ارائه خواهد شد یا نه. 

با توجه به اطلاعات قبلی، تولید نسل جدید هاوال H6 از همین ماه آغاز می‌شود و انتظار می‌رود در ماه آگوست رسماً راهی بازار چین شود.

منبع : پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *