بسیاری از لوازم یدکی خودرو آنگونه که دست اندرکاران فروش لوازم یدکی و یا تعمیر کاران خودرو می‌گویند افزایش قیمت بیش از صد درصد و در برخی موارد چند برابری داشته است.
در عین حال بیشترین افزایش مربوط به لوازم خارجی است چرا که کمبود آن در بازار، قیمت را نیز تا چند برابر افزایش داده است.


از سوی دیگر این موضوع عرصه را نیز برای سود جویان هموار کرده است چرا که بسیاری از قطعات بی کیفیت را در بسته بندی‌های اصلی و بنام قطعات درجه یک به فروش می‌رسانند در حالی که نه تنها کیفیتی ندارد و تقلبی است بلکه مدتی کوتاه مجدد صاحب خودرو را دوباره روانه مکانیکی خواهد کرد.


با این افزایش‌ها آنگونه که یکی از تعمیر کاران می‌گوید وقتی کسی برای تعمیر خودرو مراجعه می‌کند و قیمت لوازم را می‌شنود از تعمیر خودر منصرف می‌شود.


رییس اتحادیه لوازم یدکی خودرو در یزد نیز این افزایش قیمت‌ها را تایید کرده و گفت: شرایط پیش آمده شکایات مردم را نیز در این زمینه افزایش داده است.


رادخواه افزود: دلیل این افزایش شکایات استفاده از قطعات بی کیفیت یا تقلبی است. وی افزود: در برخی موارد نیز با کمبود برخی قطعات و لوازم مواجهیم که این موضوع نیز شرایط را سخت‌تر کرده است ، با این حال به نظر میرسد تفاوت قیمت‌ها نیز در بازار وجود دارد و این نیازمند نظارت بیشتر مسئولان است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *