امروز طی مراسمی از تایر خودروی فیدلیتی که با سایز ۲۵۵، فاق ۴۵ و رینگ ۲۰ توسط کویر تایر طراحی و بومی سازی شده است، رونمایی کرد.
در چهارچوب داخلی سازی قطعات خودروی لوکس، پیشرفته و استراتژیک فیدلیتی که از خودروی روز دنیا در گروه بهمن محسوب می شود، شرکت کویر تایر به عنوان پیشرفته ترین سازنده لاستیک خودروهای سبک در کشور، با استفاده از توان طراحی و تولید خود، لاستیک فیدلیتی را در دو سایز رینگ ۱۸ و ۲۰ تولید کرده که سایز ۲۰ اینچ این لاستیک برای اولین بار در کشور توسط این گروه تولیدی اتجام شده است.
مهندس محمدحسین زینلی مدیر عامل کویرتایر در این مراسم ضمن خرسندی از همکاری با گروه بهمن به عنوان خودروساز با کیفیت کشور و با اشاره به اینکه کویرتایر پرچمدار تکنولوژی و تولید تایرهای شاسی‌بلند است، گفت: تایر رینگ ۲۰ اینچ بر اساس مشخصات خودرو فیدلیتی تهیه شده و با توجه به SUV بودن، سرعت بالا داشتن خودرو و نیاز به حرکت در جاده های یخی، چنگ زنی، ترمز گیری در زمین های خیس  و مقاومت غلطشی در طراحی این لاستیک ها در نظر گرفته شده است.
مهندس غلامرضا محمدی قائم مقام اجرایی مدیرعامل بهمن موتور با اشاره به نگاه ویژه به امور کیفی در گروه بهمن اظهار کرد: برای داخلی سازی قطعات برنامه گسترده داریم ولی کیفیت خودروی فیدلیتی را فدای داخلی سازی نخواهیم کرد. تایر تولیدی کویرتایر برای فیدلیتی، علامت استاندارد را نیز دریافت کرده است. قطعا فیدلیتی با توجه به کیفیت برتر محصولات کویرتایر می تواند درخواست های بهمن موتور را برای ورود به بازار انجام دهد.
گفتنی است خودروی فیدلیتی محصول استراتژیک گروه بهمن، پیشرفته ترین خودرو تولیدی در داخل کشور خواهد بود که قطعه سازان داخلی در ساخت قطعات آن مشارکت دارند. گروه بهمن با برگزاری نمایشگاه داخلی سازی قطعات خودرو، از همه قطعه سازان کشور دعوت به همکاری کرد که با سطح کیفی مورد نظر گروه بهمن در ساخت قطعات همکاری کنند و شرکت کویرتایر در این راستا به تولید تایر رینگ ۲۰ اینچ برای اولین بار در کشور اقدام کرد. این تایر با مشخصهR20 45/255 ویژه خودرو فیدلیتی گروه بهمن آماده شده است.
مهندس امیرعباس زهتاب مدیر تامین داخلی گروه بهمن نیز در این مراسم گفت: خوشحالیم که نمایشگاه داخلی سازی گروه بهمن باعث رونق و بروز توانایی قطعه سازان داخلی شده است و این روند با توجه به تاکیدات سهامداران و مدیر عامل گروه بهمن در شتاب گیری داخلی سازی و با در نظر گرفتن برترین کیفیت ها ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل کویرتایر با اشاره به اینکه تکنولوژی به‌ کار رفته در ساخت این تایر قابل رقابت با برترین تایرهای موجود در بازار است، تصریح کرد: با تلاش کارشناسان فنی کویرتایر طراحی و تولید تایری با سری سرعت W انجام شده است که می تواند تا ۲۷۰ کیلومتر برساعت را تحمل کند. فاز نخست تولید این سایز از تایرهای رینگ ۲۰،‌ چهل ‌و هشت هزار حلقه در سال آینده است و با ضریب چهار حلقه برای هر دستگاه خودروی فیدلیتی گروه بهمن تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *