عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بهمن دیزل در زمینه تولید مینی بوس و کامیونت اقدامات موثری داشته و بسیاری از قطعات، تولید مهندسان این شرکت است.
چند روز گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، جمعی از نمایندگان مجلس، استاندار قزوین و برخی مقامات کشوری، کامیون داخلی سازی شده شیلر ٨تن رونمایی و خط تولید انبوه مینی بوس پگاسوس افتتاح شد. در حاشیه این مراسم روح الله عباسپور نماینده بویین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی گفت: بهمن دیزل در زمینه تولید مینی بوس و کامیونت اقدامات موثری داشته و بسیاری از قطعات تولید مهندسان این شرکت است که در راستای اقتصاد مقاومتی حوزه درون زایی و خود اتکایی بسیار ارزشمند می باشد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مدیران شاغل در بهمن دیزل تجارب بسیاری در حوزه قطعه سازی و خودرو سازی دارند و بدین جهت این مجموعه با تولید محصولات متنوع و با کیفیت آینده خوب و درخشانی خواهد داشت.
گفتنی است کامیون شیلر ۸ تن جهت خدمات حمل و نقل بین شهری با طراحی داخلی و بومی سازی ۶٠ درصدی در بهمن دیزل تولید شده است و در سال آینده برنامه ارتقاء میزان داخل سازی به ۷۰ درصد را دارد. این کامیون با کاربری آتش نشانی، حمل زباله، فلزی، تانکر آب و جرثقیل بالابر در کشور قابل استفاده است. شیلر ۸ تن دارای موتور ١۵۵ اسب بخار، یورو ۵، گیربکس ۶ سرعته و سوخت رسانی گازوئیل است و در آینده کابین خواب در این خودرو تعبیه می گردد.
پگاسوس یک مینی بوس ١+١٨ نفره است که با رعایت کامل استانداردهای مورد نیاز با ظرفیت ٢٣ نفر نیز عرضه می گردد.  این مینی بوس دارای حجم موتور ٣ لیتر، توان خروجی ١۶١ اسب بخار و گیربکس ۶ سرعته  و نسل بعدی مینی بوس شیلر است. نزدیک به ۵٠ درصد پگاسوس داخلی سازی شده و سیستم ترمز آن چهار چرخ دیسکی و مجهز به سیستم پایداری الکترونیکی ESC است. تریم داخل خودرو دارای طراحی بسیار زیبا و انتخاب سیستم تعلیق و فنربندی، پارابولیک بسیار نرم و فرمانپذیری بالا منعطف با جاده های کشور است. کاهش سطح صدای خودرو برای راحتی بیشتر و ارگونومی راننده و مسافر در آن انجام شده است.
خودروهای تولیدی بهمن دیزل دارای بالاترین ستاره کیفی در کشور هستند و این مجموعه موفق به کسب مقام نخست در حوزه فروش و خدمات پس از فروش در سال ۹۸ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *