چند روز پیش شایعاتی درباره احتمال خاتمه تولید هیوندای ولوستر استاندارد پس از مدل ۲۰۲۱ منتشر شد. با افت فروش این کوپه عجیب در سال‌های اخیر، اخبار مربوط به قطع تولید این خودرو منطقی به نظر می‌رسید اما کره‌ای‌ها این گمانه‌زنی‌ها را رد کرده‌اند.

کار اند درایور با هیوندای تماس گرفته و این شرکت تائید کرده ولوستر جایی نخواهد رفت و مدل ۲۰۲۲ آن نیز تولید خواهد شد. این هاچبک سه و نیم درب در حال حاضر با تریم های ۲.۰، ۲.۰ پریمیوم، توربو R، توربو و ولوستر N عرضه می‌شود اما مدل سال ۲۰۲۲ آن تریم های ساده‌تری خواهد داشت.

هنوز صحبت درباره اینکه کدام تریم حذف خواهد شد زود است اما احتمالاً نسخه فول و پرچم‌دار ولوستر باقی خواهد ماند. ولوستر N مدل ۲۰۲۱ هم‌اکنون در نسخه‌های دستی و اتوماتیک خود به ترتیب ۳۳۲۵۵ و ۳۴۷۵۵ دلار قیمت دارد. به عنوان یادآوری باید گفت ارزان‌ترین نسخه ولوستر مجهز به پیشرانه ۲ لیتری ۱۴۷ اسب بخاری بوده و ۱۹۹۰۵ دلار قیمت دارد.

فروش ولوستر در سال پیش با افت فاحش ۵۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ به ۷۵۸۱ دستگاه رسید درحالی‌که یک سال قبل از آن فروش ۱۲۸۴۹ دستگاهی داشت. هنوز خبری از بهبودهای این خودرو برای مدل سال ۲۰۲۲ به گوش نرسیده اما به نظر می‌رسد این روند افت فروش ادامه‌دار خواهد بود.

یکی از نویسنده‌های موتور ۱ با تست ولوستر N گفته بود این خودرو یکی از بهترین هاچبک های داغ بررسی شده بوده است. این خودروی قوی، شیک، چابک و ارزان‌قیمت به خاطر ترمزهای بهتر، صندلی‌های ارتقا یافته و پکیج پرفورمنس خود مورد تحسین قرار گرفته است.

منبع : پدال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *